| Wysyłka | do 72 godzin |
| Liczba rdzeni procesora | 8 |
| System operacyjny | Windows 11/10 x64, RHEL x86 64-bit, Ubuntu x86 64-bit |
| producent | AMD |
| Pkwiu | 26.11.30.0 |
| Segment rynku | Desktop |
| Zawiera system chłodzący | Nie |
| Model procesora | 8700F |
| Typ pamięci procesora | L3 |
| Tryb pracy procesora | 64-bit |
| Typ procesora | AMD Ryzen™ 7 |
| Cache procesora | 16 MB |
| Liczba wątków | 16 |
| Proces litograficzny | 4 nm |
| Termiczny układ zasilania (TDP) | 65 W |
| Gniazdo procesora | Gniazdo AM5 |
| Producent procesora | AMD |
| Częstotliwość bazowa procesora | 4,1 GHz |
| Model wbudowanej karty graficznej | Niedostępny |
| Model dedykowanej karty graficznej | Niedostępny |
| Dedykowana karta graficzna | Nie |
| Wbudowana karta graficzna | Nie |
| Taktowanie zegara pamięci wspierane przez procesor | 3600, 5200 MHz |
| Typy pamięci wspierane przez procesor | DDR5-SDRAM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Wersja gniazd typu Slot (PCI Express) | 4.0 |
| Maksymalna liczba linii PCI Express | 20 |
| Obsługiwane zestawy instrukcji | SSE3, SSE4.2, AVX, AVX-512, SSE2, SSE, SSSE3, AVX 2.0, SSE4.1, AES, MMX |
| Maksymalne taktowanie procesora | 5 GHz |
| Generacja procesora | AMD Ryzen 8000 Series |
| Konfigurowalne niższe TDP | 45 W |
| Konfigurowalne wyższe TDP | 65 W |
| Ilość portów USB | 5 |
| Wydajność NPU do | 16 TOPs |
| Jednostka procesora neuronowego (NPU) | AMD Ryzen AI |