Procesory
Procesor Intel Core i5-14400F 4,7 GHz 9.5 MB LGA1700
Intel
BX8071514400F
Nowy
Brak Wyczerpane zapasy
do 72 godzin
Kliknij i zapytaj o produkt naszego konsultanta
| Wysyłka | do 72 godzin |
| Liczba rdzeni procesora | 10 |
| pkwiu | 26.11.30.0 |
| Segment rynku | Komputer stacjonarny |
| Warunki użytkowania | PC/Client/Tablet, Stanowisko |
| Status | Launched |
| Maksymalna pojemność pamięci | 192 GB |
| Data premiery | Q1'24 |
| Model procesora | i5-14400F |
| Typ pamięci procesora | Smart Cache |
| Tryb pracy procesora | 64-bit |
| Typ procesora | Intel® Core™ i5 |
| Nazwa kodowa procesora | Raptor Lake |
| Cache procesora | 20 MB |
| Liczba wątków | 16 |
| Pudełko | Tak |
| Gniazdo procesora | LGA 1700 |
| Przepustowość pamięci obsługiwana przez procesor ( max ) | 76,8 GB/s |
| Producent procesora | Intel |
| Dedykowana karta graficzna | Nie |
| Wbudowana karta graficzna | Nie |
| Maksymalna pamięć wewnętrzna wspierana przez procesor | 192 GB |
| Typy pamięci wspierane przez procesor | DDR4-SDRAM, DDR5-SDRAM |
| Obsługa kanałów pamięci | Dwukanałowy |
| Technologie Thermal Monitoring | Tak |
| Maksymalna konfiguracja CPU | 1 |
| Wbudowane opcje dostępne | Tak |
| Konfiguracje PCI Express | 2x8+1x4, 1x16+1x4 |
| Wersja gniazd typu Slot (PCI Express) | 4.0, 5.0 |
| Maksymalna liczba linii PCI Express | 20 |
| Obsługiwane zestawy instrukcji | SSE4.2, AVX 2.0, SSE4.1 |
| Skalowalność | 1S |
| Stan spoczynku | Tak |
| Technologia Execute Disable Bit (EDB) | Tak |
| Wielkość opakowania procesora | 45 x 37.5 mm |
| Rozgałęźnik T | 100 °C |
| Technologia Intel® Turbo Boost | 2.0 |
| Technologia Intel® Clear Video HD (Intel® CVT HD) | Tak |
| Nowe instrukcje AES (Intel® AES-NI) | Tak |
| Technologia Intel® Trusted Execution | Tak |
| Technologia Intel® Quick Sync Video | Tak |
| Technologia Wirtualizacji Intel® (Directed I/O) (VT-d) | Tak |
| Technologia virtualizacji Intel® (VT-x) | Tak |
| Technologia Intel® Hyper Threading (Intel® HT Technology) | Tak |
| Technologia Udoskonalona Intel SpeedStep | Tak |
| Kwalifikowalność platformy Intel® vPro ™ | Tak |
| Intel® OS Guard | Tak |
| Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Tak |
| Intel® 64 | Tak |
| Intel® Secure Key | Tak |
| Intel® Stable Image Platform Program (SIPP) | Tak |
| Intel® Turbo Boost Max 3.0 Technologia | Nie |
| Intel® Boot Guard | Tak |
| Maksymalne taktowanie procesora | 4,7 GHz |
| Generacja procesora | Intel® Core™ i5 14. generacji |
| Przepustowość pamięci | 76,8 GB/s |
| Częstotliwość podstawowa rdzenia o wysokiej wydajności | 1,8 GHz, 2,5 GHz |
| Częstotliwość zwiększania wydajności rdzenia | 4,7 GHz, 3,5 GHz |
| Maksymalna moc turbo | 148 W |
| Podstawowa moc procesora | 65 W |
| Maksymalna liczba ścieżek DMI | 8 |
| Wydajne rdzenie | 6 |
| Typ magistrali | DMI4 |
| Rewizja Direct Media Interface (DMI) | 4.0 |
| Intel® Gaussian & Neural Accelerator (Intel® GNA) 3.0 | Tak |
| Intel® Thread Director | Tak |
| Technologia Intel® Control-flow Enforcement (CET) | Tak |
| Standardowe zarządzanie (ISM) Intel® | Tak |
| Intel® Volume Management Device (VMD) | Tak |
| Oparte na trybie systemu sterowania (MBE) | Tak |
| Intel® Speed Shift Technology | Tak |
| Intel® Deep Learning Boost (Intel® DL Boost) | Tak |
| Wersja OpenCL | 3.0 |
| Intel vPro® Essentials Platform Eligibility | Tak |
| Intel® Virtualization Technology with Redirect Protection (VT-rp) | Tak |
| Intel® Active Management Technology (Intel® AMT) | Tak |
| Odzyskiwanie jednym kliknięciem Intel® | Tak |
| Intel vPro® Enterprise Platform Eligibility | Tak |
| Technologia wykrywania zagrożeń (TDT) Intel® | Tak |
| Całkowite szyfrowanie pamięci Intel® - wiele kluczy | Tak |
| Intel® Hardware Shield Eligibility | Tak |
| Efektywne rdzenie | 4 |
| Intel® Remote Platform Erase (RPE) | Tak |